یکشنبه , مهر ۲۱ ۱۳۹۸
خانه » کامپیوتر و اینترنت » آموزش » آموزش تنظیمات فارسی کردن اعداد در مایکروسافت ورد و اکسل

آموزش تنظیمات فارسی کردن اعداد در مایکروسافت ورد و اکسل

آموزش تنظیمات فارسی کردن اعداد در ورد و اکسل: در این آموزش میخوایم نحوه  فارسی کردن اعداد داخل متن در مایکروسافت (Microsoft Office)  اکسل و ورد را یاد بگیریم با فورویکی همراه باشید.

یکی از مشکلاتی عمده ای که کاربران ایرانی نرم افزار های مایکروسافت ورد و اکسل دارند نوشتن اعداد فارسی در این نرم افزارهاست. با توجه به اینکه در اکثر اوقات نیاز است اسناد تولید شده در ورد و اکسل بصورت پرینت شده مورد استفاده قرار گیرند ، باید همه اعداد را به صورت فارسی نشان بدهند تا از لحاظ زیبایی شناسی و دستور زبان فارسی دارای مشکل نباشد. خوب  ما در این مقاله ترفند های فارسی کردن اعداد در ورد و اکسل را به شما آموزش می دهیم.

همچنین بخوانید :

آموزش تکرار شدن عنوان در سربرگ تمام صفحات هنگام چاپ (پرینت)

نوشتن اعداد فارسی در ورد

برای تایپ اعداد فارسی در ورد (ورژن های مختلف) یکبار برای همیشه تنظیم می کنید که اعداد را مطابق با زبان تایپ شما نمایش دهد. یعنی اگر در حال نوشتن فارسی هستید اعداد فارسی شده و اگر در حال تایپ بصورت انگلیسی هستید اعداد را به صورت انگلیسی نمایش داده و چاپ کند.
برای انجام این کار وارد منوی File و سپس Options شوید. سپس از منوی سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب کرده و به وسیله اسکرول کردن موس ، کمی به قسمت پایین بروید تا گزینه Show document content را ببینید:

خوب حال در مقابل گزینه Numeral باید آیتم Context را انتخاب کرده و در آخر بر روی OK کلیک کنید. همانطور که مشاهده میکنید همه اعداد تایپ شده شما به صورت فارسی نمایش داده می شوند.

همچنین بخوانید:

آموزش تنظیمات پرینت پشت و رو (دوطرفه) در pdf و اکسل

چگونه اعداد را در اکسل فارسی کنیم ؟

همانطور که می دانید در نرم افزار اکسل ، اعداد به صورت پیش فرض به شکل انگلیسی نمایش داده می شوند. در هنگام تایپ فارسی برای فارسی شدن اعداد باید مراحل زیر را طی کنید:
ابتدا باید یک فونت فارسی را برای فونت خود انتخاب کنید. این فونت ها اکثرا با حرف B شروع میشوند مانند B zar. سپس باید جهت نوشتن در اکسل را راست به چپ کنید. یعنی مانند تصویر زیر:

به همین سادگی و خوشمزگی ٬ امیدوارم  مفید باشه  پیشنهادات شما باعث دلگرمی ماست