خانه » کامپیوتر و اینترنت » آموزش » آموزش تنظیمات پرینت پشت و رو (دوطرفه) در pdf و اکسل

آموزش تنظیمات پرینت پشت و رو (دوطرفه) در pdf و اکسل

آموزش تنظیمات پرینت پشت و رو (دوطرفه) در pdf و اکسل

آموزش تنظیمات پرینت پشت و رو : در این آموزش میخواهیم نحوه پشت و رو یا همان پرینت گرفتن دو طرفه با پرینتر ساده در pdf و اکسل را یاد بگیریم در ادامه با فورویکی همراه باشید.

اکثرا پرینتر های خونگی این قابلیت را ندارند که چاپ پشت و رو بزنند و نمی توان به صورت اتوماتیک آنها را طوری تنظیم کرد که پس از چاپ یک طرف از کاغذ طرف دیگر را نیز پرینت کنند . اما پرینت پشت و رو در این نوع پرینتر ها چه باید کرد . امروز قصد داریم که به شما دوستان گرامی سایت فورویکی روشی را آموزش دهیم که بتوانید به راحتی هر چه تمام تر از نوشته های خود به صورت دو طرفه (پشت و رو) پرینت بگیرید .

در این نوع آموزش دو موضوع قابل توجه است و آن این است که شما با چه نرم افزاری تصمیم به پرینت دارید.

اگر فایلی که می خواهید از آن پرینت بگیرید با فرمت پی دی اف PDF است با استفاده از نرم افزار Adobe Reader آن را باز کنید . بعدش با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+P به صفحه پرینت بروید .

از قسمت Odd or Even Pages اول  Odd pages only را انتخاب کنید تا ابتدا فقط صفحات فرد پرینت گرفته شود ، پس از تمام شدن کار کاغذهای پرینت گرفته شده را بر عکس کرده و این بار در حالت Even pages only پرینت بگیرید .

به این نکته توجه داشته باشید قبل از انجام این کار برای پرینت طرف دوم یک برگ را آزمایش کنید زیرا در برخی نسخه های این برنامه نیاز است قبل از پرینت طرف دوم تیک گزینه reverse فعال شود تا بطور صحیح پرینت ها انجام شده و در جای مشخص خود قرار گیرند.

همچنین یادبگیریم:

آموزش کامل تمام نکاتی که باید در پرینت گرفتن اکسل بدانید

اما اگر می خواهید با استفاده از نرم افزار Microsoft Word پرینت بگیرید روش کار مطابق روش بالا است فقط بعضی از عبارات آن متفاوت میباشد .

با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl+P وارد صفحه مربوط به پرینت شوید.

و منوی مشخص شده را انتخاب کرده و طبق روش قبلی یک بار صفحات زوج و بار دیگر صفحات فرد مطلب خود را پرینت بگیرید.

به همین سادگی امیدوارم مفید باشه نظرات و پیشنهادات شما باعث دلگرمی ماست.

خرید vpn