خانه » آخرین اخبار » اموزش تصویری وصل شدن فیلترشکن و پروکسی در فایرفاکس

اموزش تصویری وصل شدن فیلترشکن و پروکسی در فایرفاکس

اموزش تصویری وصل شدن فیلترشکن و پروکسی در فایرفاکس

وصل شدن پروکسی در موزیلا فایرفاکس

اموزش اتصال فایرفاکس

شبکه پروکسی فایرفاکس تنظیمات پروکسی تنظیمات ساکس Proxy

در صورتی که قصد دارید ترافیک مرورگر خود را از طریق یک پروکسی ارسال و دریافت نمایید، مرورگر فایرفاکس یک گزینه مناسب می باشد. در حالت پیش فرض این مرورگر از تنظیمات پروکسی عمومی شما پیروی می کند اما شما می توانید سرور پروکسی دلخواه خود را در تنظیمات آن مشخص نمایید.

از کاربردهای استفاده از پروکسی، عبور از محدودیت های کامپیوترهای کتابخانه، مدارس و دانشگاه ها و همچنین دسترسی به وبسایت های بلاک شده بر حسب منطقه جغرافیایی می باشد. در صورت تمایل برای تغییر و ویرایش پروکسی دستگاه خود، فایرفاکس یک گزینه قدرتمند به حساب می آید.

برخی مرورگرها مانند کروم، اج، اینترنت اکسپلورر و… این اجازه را به شما نخواهند داد. اما با فایرفاکس شما می توانید با تنظیم یک پروکسی شخصی، این ترافیک را تنها تحت مروگر خود داشته باشید و دیگر نرم افزارهای کاربردی را درگیر نکنید. برای دسترسی به بخش تنظیمات پراکسی فایرفاکس با کلیک بر آیکون منو گزینه Options را انتخاب نمایید.

در پنجره باز شده بر روی بخش Advanced در نوار منو سمت چپ کلیک نموده و وارد تب Network شوید حال بر روی دکمه Settings در بخش Connection کلیک نمایید.

شما در این قسمت می توانید چهار تنظیم پروکسی مختلف را اعمال کنید که در حالت پیشفرض گزینه Use system proxy settings فعال می باشد.
No proxy: در این حالت فایرفاکس از هیچ گونه تنظیمات پروکسی پیروی نخواهد کرد حتی اگر یک پروکسی بر روی تنظیمات پیشفرض پروکسی سیستم نصب شده باشد.
Auto-detect proxy settings for this network: در این حالت فایرفاکس از پروتکل شناسایی خودکار پروکسی که با نام مخفف WPAD شناخته می شود استفاده خواهد کرد. این روش معمولا تنها در سیستم های شبکه های محلی و تجاری و یا تحصیلی استفاده شده و تنظیمات خود را بر روی تمامی زیرمجموعه های شبکه اعمال می کند.
Use system proxy settings: در این حالت فارکس از تنظیمات پروکسی پیشفرض دستگاه در صورت تنظیم پیروی می کند. در غیر اینصورت هیچگونه پروکسی اعمال نخواهد شد.
Manual proxy configuration: با انتخاب این گزینه می توانید به صورت دستی یک ارتباط پروکسی دلخواه راه اندازی کرده و از آن در دستگاه خود استفاده نمایید.
در صورتی که شما گزینه Manual proxy configuration را انتخاب نمایید. باید مشخصات سرور پروکسی که خدمات دهنده به شما داده را در فیلد های زیر وارد نمایید. برای اطلاعات بیشتر با شخص و یا شرکت خدمات دهنده تماس بگیرید. در بخش HTTP Proxy آدرس سرور پروکسی که قصد استفاده از آن را دارید وارد نمایید. همچنین پورت مربوط به آن را نیز نیاز است تا در فیلد مقابل آن وارد کنید.

همچنین بخوایند:

فورویکی : در بیشتر مواقع نیاز است تا گزینه چک باکس Use the proxy server for all protocols تیک بخورد تا فایرفاکس از تنظیمات پروکسی شما در تمامی ارتباط از جمله L-encrypted HTTPS connections و همچنین پروتکل FTP استفاده نماید. اما در صورتی که می خواهید تا سرور پروکسی مجزایی را برای هر پروتکل  HTTP، HTTPS و FTP استفاده نمایید می توانید چک  باکس فوق را غیر فعال نمایید.

اما در صورتی که قصد پیکربندی  ارتباط پروکسی SOCKS را دارید. فیلد های HTTP Proxy، اس اس ال پروکسی و FTP Proxy را خالی نگه داشته و ادرس ساکس را در قسمت SOCKS Host و پورت مربوط به آن را در قسمت Port وارد نمایید. زمانی که شما یک پروکسی ساکس را بر روی کامپیوتر محلی خود هاست و راه اندازی می کنید نیاز است تا آدرس ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ و پورت مربوط به آن را درر بخش پروکسی ساکس وارد نمایید.
همچنین بخوایند:
در حالت پیشفرض، فایرفاکس از ورژن SOCKS v5 برای ارتباط استفاده می نماید. در صورتی که خدمات دهنده از نسخه قدیمی ساکس استفاده می کند گزینه SOCKS v4 را انتخاب نمایید. در غیر اینصورت مطمعن شوید تا گزینه SOCKS v5 فعال باشد.
فایرفاکس همچنین این قابلیت را فراهم نموده تا وبسایت هایی را که نمی خواهید از طریق پروکسی به آن ها دسترسی داشته باشید را در لیست سفید این بخش وارد نماید تا تنظیمات پروکسی وارد شده برای آن ها اعمال نشود. تنها توجه داشته باشید که پس از وارد کردن هر آدرس، یک کاما انگلیسی گذاشته تا از آدرس بعدی لیست مجزا باشد.
پس از ذخیره تنظیمات در صورتی که مشخصات آدرس پروکسی را به درستی وارد نکرده اید و یا سرویس دهنده قادر به ارائه خدمات نباشد، و یا اگر برای ورود به یک آدرس خاص، با پیغام خطای Unable to find the proxy server مواجه شدید، در اینصورت نیاز است که به تصحیح مشخصات وارد شده و یا غیر فعال سازی پروکسی وارد شده اقدام نمایید.
امیدواریم این مطلب مورد رضایت شما کاربران فورویکی قرار گرفته باشد.
خرید vpn