خانه » آخرین اخبار » اولویت اصلی اشتغال توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط است
اموزش رایگان فارکس

اولویت اصلی اشتغال توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط است

اولویت اصلی اشتغال توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط، مشاغل خرد و اشتغال خانگی اولویت اصلی در اردبیل برای اشتغال در کوتاه‌مدت است.

به گزارش خبرنگار  فورویکی ، قاسم رحیمی در جلسه بررسی راهکارهای توسعه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در اردبیل اظهار داشت: دانش‌آموختگان دانشگاهی و کارجویان به منظور ورود به بازار کار و جذب در فرصت‌های شغلی نیازمند فراگیری آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای هستند.

وی با اشاره به اینکه امروزه اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی به دغدغه ملی در کشور تبدیل شده است، گفت: ما تلاش می‌کنیم با انجام برنامه‌ریزی‌های لازم در استان از طریق ارائه آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای به کارجویان، زمینه جذب آنان را در فرصت‌های شغلی فراهم کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: در راستای کاهش بیکاری، یکی از اقداماتی که باید در کوتاه‌مدت انجام شود توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط، مشاغل خرد و اشتغال خانگی است و این برنامه یکی از استراتژی‌های  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با جدیت در استان اردبیل نیز دنبال می‌شود.

رحیمی با تاکید بر ضرورت گذراندن آموزش‌های لازم فنی و حرفه‌ای برای جویندگان کار تصریح کرد: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تلاش داریم زمینه کسب آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای کارجویان را در استان به صورت منظم و برنامه‌ریزی شده فراهم کنیم.

وی مهارت آموزی دست اندرکاران کسب و کارهای کوچک را نیز بسیار مهم و ضروری دانست و افزود: کسب مهارت فنی و حرفه‌ای برای دست اندرکاران کسب و کارهای کوچک بسیار ضروری است و سبب رشد و توسعه کسب و کار و ارتقای کیفیت در فعالیت اقتصادی آنان می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به شعار سال باید از تمامی ظرفیت‌های موجود در استان برای توسعه کسب و کار در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استفاده شود که این امر نیازمند برنامه‌ریزی لازم و هماهنگی دستگاه‌های مختلف در سطح استان است.

خرید vpn