سه شنبه , مهر ۲۹ ۱۳۹۹
خانه » آخرین اخبار » تاکید پاپ و اردوغان بر حفظ وضعیت کنونی قدس
اموزش رایگان فارکس

تاکید پاپ و اردوغان بر حفظ وضعیت کنونی قدس

تاکید پاپ و اردوغان بر حفظ وضعیت کنونی قدس

رئیس‌جمهور ترکیه در جریان سفر به واتیکان با رهبر کاتولیک‌های جهان دیدار کرد و دو طرف بر حفظ وضعیت کنونی قدس و مخالفت با موضع رئیس جمهور آمریکا درباره این شهر مبنی بر به رسمیت شناختن به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کردند. با فورویکی همراه باشید ..

به گزارش گروه بین‌الملل فور ویکی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در آغاز سفر دو روزه به واتیکان، امروز دوشنبه با «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان دیدار کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان را که در این سفر «امینه اردوغان» همسرش همراهی می‌کند، پس از مراسم رسمی، مورد استقبال پاپ قرار گرفت.

پاپ و اردوغان پس از این دیدار و اعطای هدیه به یکدیگر، پشت درهای بسته تشکیل جلسه دادند. دو طرف بر لزوم  حفظ وضعیت قدس بر طبق قطعنامه‌های سازمان ملل و قوانین جهانی تاکید کردند و مخالفت خود را با تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کردند.

«مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه، «نیهات زیبکچی» وزیر اقتصاد، «نورالین جانیکیلی» وزیر دفاع و «عمر چلیک» وزیر امور اروپایی ترکیه از دیگر مقاماتی هستند که اردوغان را در این سفر همراهی می‌کنند.

بر طبق برنامه اردوغان قرار است با «سرجیو ماتارلا» همتای ایتالیایی خود و «پائولو جنتیلونی» نخست‌وزیر این کشور دیداری داشته باشد.

 

خرید vpn