خانه » آخرین اخبار » تله کابین شهری؛ فال و تماشای گریز از ترافیک+ فیلم
اموزش رایگان فارکس

تله کابین شهری؛ فال و تماشای گریز از ترافیک+ فیلم

تله کابین شهری؛ فال و تماشای گریز از ترافیک+ فیلم

به کارگیری تله کابین شهری در برخی از کشورهای آمریکای لاتین راهکاری برای گریز از ترافیک شهری است.

به گزارش خبرنگار  فورویکی ؛ آسانسور هوایی یا همانم تله کابین که نام آن تداعی کننده عبور از گردنه های سرسبز و کوهستانی است که لذت و دلهره را در ارتفاعات بالا برایتان به همراه دارد اینار در ارتفاعی معقول تر به گره گشای گریز از ترافیک شهری شده است.

فرهنگ سازی برای استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی و گرایش مردم برای سوار شدن بر مترو و اتوبوس از یک سو و سوی دیگر عدم تجهیز سیستم حمل و نقل عمومی در برخی کشورها موجب می شود تا مردم معطلی های بسیاری را در استفاده از این وسائل تجربه کنند.

البته شاید یک دلیل ایجاد ترافیک در سیستم حمل و نقل عمومی افزایش جمعیت باشد و این امر موجب شد تا طراحان برای نسل آینده سیستم های حمل و نقل دست به طراحی تله کابین های شهری برای حمل ونقل عمومی و گریز از ترافیک در شهرهای بزرگ بزنند.

فیلمی که در ادامه خواهید دید تله کابین شهری در مکزیک را نشان می دهد که در شهر اکاتاپک راه اندازی شده و بخشی از مردم این شهر برای جا به جایی های شهری می توانند از این وسیله جالب و جذاب و البته سریع استفاده کنند.

برای این خط تله کابین در مکزیک هفت ایستگاع تعبیه شده و هر کابین این آسانسور هوایی گنجایش حمل ۱۰ نفر را دارد.

علاوه بر مکزیک دو شهر ونزوئلا و برزیل نیز از دیگر کشورهای امریکای لاتین هستند که برای گریز از ترافیک شهری از تله کابین به عنوان وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می کنند.

فیلمی از این تله کابین را در ادامه ببینید.

خرید vpn