خانه » آخرین اخبار » جمع‌آوری ۲۱ کودک خیابانی در شب‌های سرد تهران/یک فوتی هم نداشتیم
اموزش رایگان فارکس

جمع‌آوری ۲۱ کودک خیابانی در شب‌های سرد تهران/یک فوتی هم نداشتیم

جمع‌آوری ۲۱ کودک خیابانی در شب‌های سرد تهران/یک فوتی هم نداشتیم

رئیس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: در یک هفته گذشته ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در گرمخانه‌های شهرداری اسکان داده شده و ۲۱ کودک خیابانی (۱۳ پسر و ۸ دختر) نیز جمع‌آوری شدند.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی فور ویکی، رضا قدیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به روزهای سرد سال در یک هفته گذشته گفت: در این مدت ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در گرمخانه‌های شهرداری اسکان داده شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت یک کارتن خواب هم در تهران بر اثر سرما فوت نکرده است، گفت: اگر کسی هم این موضوع را مطرح کرده دروغ محض بوده، فکر می‌کنم این افراد فیلم سینمایی دیدند، ما که در این ایام در سطح شهر تردد می‌کردیم، چیزی ندیدیم.

رئیس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه ۱۰۰ خودرو در یک هفته گذشته در تهران در حال گشت‌زنی بودند، گفت: شاید چون دما کمی بالاتر رفته، تعداد ماشین های گشت‌زنی را کمتر کنیم.

به گفته قدیمی، ۵ واحد گشت با مددکار اجتماعی در خصوص کودکان در حال فعالیت بوده است که کودکان را بعد از جمع‌آوری تحویل بهزیستی می داده و در این شب‌های سرد ۲۱ کودک (۱۳ پسر و ۸ دختر) جمع‌آوری شدند.

قدیمی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برای زنان کارتن‌خواب در تهران زیرساخت داریم ولی مددجو نداریم، گفت: در مددسرای چیتگر ۷۰ نفر ظرفیت داریم، اما روزانه ۳۰ تا ۳۵ نفر به آنجا مراجعه می‌کنند، شاید در روز زنان معتاد را ببینید، ولی اینها جا و مکان دارند و شب‌ها به خانه‌هایشان برمی‌گردند.

به گفته قدیمی، در سامان‌سرای لویزان ۲۰۰ نفر زن به صورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند.

 

خرید vpn