خانه » آخرین اخبار » «جوان مردان» را ببینید و بازی کنید

«جوان مردان» را ببینید و بازی کنید

«جوان مردان» را ببینید و بازی کنید

به گزارش فورویکی ، در مراسم رونمایی از انیمیشن «جوان مردان» با اعلام این مطلب رئیس مرکز پویانمایی صبا از رویکرد جدید مرکز در زمینه سفارش انیمیشن به شرکت های خصوصی خبر داد.

محمد رحیم لیوانی رئیس مرکز صبا، شناسایی مخاطب هدف را از ضرورت های تولید انیمیشن توصیف کرد و گفت: از آنجا که شناسایی مخاطب از مهمترین ضرورت های تولیدات فرهنگی است مرکز صبا بنا دارد تا در هنگام عقد قرارداد شبکه مبداء پخش اثر را مشخص نماید به این ترتیب تولیدکنندگان قادرند تا با شناسایی مخاطب و ماموریت های شبکه مورد نظر ارزیابی دقیق تری از بینندگان خود داشته باشند.

وی با اشاره به ارتقاء کمی و کیفی تولید انیمیشن در کشور افزود: برون سپاری از اهداف اصلی مرکز صباست که در طول سالیان متمادی این مرکز توانسته به بهترین صورت تولید را به شرکت های خصوصی واگذار کرده و تعامل خوبی با این شرکت ها برقرار نماید.

رئیس مرکز صبا از ورود انیمیشن ایران به حوزه پویانمایی بین المللی خبر داد و اضافه کرد: شرکت های تولید انیمیشن در ایران پیشرفت های قابل تاملی دارند به گونه ای که شاهدیم امروز همزمان با تولید انیمیشن «جوان مردان» بازی رایانه ای این اثر نیز وارد بازار می شود. وی تولید انیمیشن را از صنایع دانش بنیان دانست و افزود: ورود به عرصه صنایع دانش بنیان این امکان را به سازندگان انیمیشن می دهد تا در کنار ساخت آثار پویانمایی مقبول بازی های رایانه ای متناسب با فرهنگ جامعه را به بازار عرضه نمایند. در این روش از موتورهای گیم برای تولید انیمیشن استفاده می‌شود که باعث افزایش کیفیت و سرعت می‌شود. ضمن اینکه ساخت بازی های سه بعدی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را ممکن می سازند.

مهدی سالم مدیر شبکه امید نیز در جلسه رونمایی از انیمیشن «جوان مردان» با اشاره به پیشرفت‌های دهه اخیر در زمینه تولید پویانمایی در ایران گفت: در شبکه امید تا به حال ۲۸۳ ساعت انیمیشن خارجی و ۴۵ ساعت انیمیشن داخلی به نمایش درآمده است.

وی پخش انیمیشن در حوزه نوجوان را از ضرورت های شبکه امید دانست و گفت: موسیقی مورد وثوق نوجوانان از دیگر مسایلی است که خلاءهای آن در تولیدات ما به چشم می خورد، انیمیشن «جوان مردان» به این موضوع توجه داشته و از موسیقی مقبول در میان نوجوانان بهره گرفته است .

علی احمدی کارگردان این اثر با اشاره به اهداف تولید انیمیشنی برگرفته از داستان های کهن با موضوع جوانمردی گفت: بیان حس میهن پرستی و تبلور انگیزه های ملی مذهبی در نوجوانان یکی از اهداف تولید این اثر بوده است. وی ابراز امیدواری کرد با توجه به تولید همزمان بازی رایانه ای «جوان مردان» نوجوانان با معنای جوانمردی آشنا شوند.

کارگردان فنی «جوان مردان» نیز با بیان تمرکز روی کیفیت بالای این انیمیشن گفت: ما سعی کردیم از آخرین راهکارهای انیمیشن سازی دنیا برای تولید استفاده کنیم. در این روش محتوا در یک محیط یک پارچه ساخته شده و پروسه رِندِرینگ حذف می‌شود. استفاده از هوش مصنوعی و موشن کپچر دیگر موضوعاتی است که برای تولید از آنها استفاده می‌کنیم.

انیمیشن «جوان مردان» در مرحله اول برای ۱۰۰ قسمت ۲۰ دقیقه ای پیش بینی شده است. در این انیمیشن سعی شده تا با نمایش المان‌های زیبای ایرانی، هر کدام از کاراکترها پتانسیل تبدیل به یک شخصیت محبوب را داشته باشند.

 

خرید vpn