پنج شنبه , آبان ۸ ۱۳۹۹
خانه » آخرین اخبار » حسن روحانی: فیلترینگ تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است
اموزش رایگان فارکس

حسن روحانی: فیلترینگ تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است

حسن روحانی: فیلترینگ تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است

حسن روحانی، رییس‌جمهور کشورمان طی پستی در اینستاگرام تاکید کرد که دولت نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشته است و آن را تایید نمی‌کند.

 

پیام‌رسان محبوب تلگرام سرانجام پس از چند ماه گمانه‌زنی‌ و انتشار بی‌وقفه‌ی خبرها و اظهار نظرهای ضدونقیض، در تاریخ ۱۰ اردیبهشت و با صدور حکم قضایی از سوی بازپرس شعبه‌ی دوم دادسرای فرهنگ و رسانه‌ی تهران، مسدود شد؛ اما به‌نظر می‌رسید که دولتمردان کشورمان در خصوص فیلترینگ این پیام‌رسان، چندان با مقامات قضایی همسو نیستند؛ چرا که محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نیز پس از صدور حکم مسدودسازی تلگرام و آغاز فرایند، طی یک رشته توییت به اظهار نظر در مورد آن پرداخت و اذعان داشت که جریان آزاد اطلاعات با مسدودسازی یک نرم‌افزار متوقف نخواهد شد و کاربران ابزار دیگری را برای این موضوع برمی‌گزینند.

حال پس از گذشت چند روز از مسدودسازی پیام‌رسان تلگرام در ایران، حسن روحانی، رییس‌جمهور کشورمان با انتشار پستی در صفحه‌ی اینستاگرامی خود، به اظهار نظر در این خصوص پرداخت. روحانی با اعلام اینکه سیاست دولت یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی، می‌گوید:

تاکنون هیچ شبکه‌ی اجتماعی یا پیام‌رسان «توسط این دولت» مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است.

روحانی می‌گوید برای مسدودسازی تلگرام، حکمی قضایی صادر و به همه‌ی اپراتورهای موبایل و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ابلاغ شد تا آن‌ها به‌صورت مستقیم نسبت به ایجاد اختلال در ارتباط اقدام کنند. او مدعی است که تماس صوتی تلگرام نیز به همین ترتیب در دوران انتخابات ریاست جمهوری از دسترس خارج شد. رئیس‌جمهور کشورمان می‌گوید:

عدم طی مراحل قانونی امور اجرایی که با استفاده از ابزار قهریه و قضاییه صورت بگیرد، در تعارض با شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و در نقطه مقابل دموکراسی قرار دارد.

حسن روحانی در پایان می‌گوید که اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است، آن‌ها باید در جریان امور قرار بگیرند.

خرید vpn