خانه » آخرین اخبار » حضور مرکز فیلم و نمایش بسیج با ۶ اثر مستند در جشنواره عمار

حضور مرکز فیلم و نمایش بسیج با ۶ اثر مستند در جشنواره عمار

حضور مرکز فیلم و نمایش بسیج با ۶ اثر مستند در جشنواره عمار

به گزارش فورویکی ، دبیرخانه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، آثار راه یافته به بخش مسابقه مستند این جشنواره را اعلام کرد. در بین این آثار، ۶ مستند در مرکز فیلم و نمایش بسیج تولیدشده اند.

در بخش بیداری اسلامی و جهانی،  جنگ نرم، فیلم مستند «تله اسکرین» با موضوع روایت دروغ های شیکه بی بی سی ، ساخته «مصطفی حریری» حضور خواهد داشت.

در بخش تاریخ معاصر  و فتنه ۸۸: اثری به نام «ارثیه پدری» ساخته «مهدی نقویان» که روایتگر دوران سلطنت پهلوی دوم است به همراه مستند «زخم تازه» ساخته «سید محمد‌علی صدری‌نیا» حضور دارد. «زخم تازه» روایت روز عاشورای ۸۸ به نثل از شاهدان عینی است.

مستند «فرزند ایران» که روایتی از زندگی و شهادت شهید ملازهی از مدافعان حرم اهل سنت است و توسط «عارف جعفری‌چگنی» ساخته شده است در بخش مدافعان حرم به نمایش در می آید.

 و در بخش پایانی که از سوی برگزارکنندگان جشنواره عمار، «نقد درون گفتمانی» نامگذاری شده است ، مستند «نفس‌های آخر» به کارگردانی «یاسر طالبی» و «مظنه» ساخته شده توسط «سید رضا حسینی» حضور دارند. «نفس های آخر» روایتی انتقادی از جنگلخواری در شمال کشور و مستند «مظنه» روایتی از قیمت تمام شده از جنگ در کشور است.

 

خرید vpn