خانه » آخرین اخبار » خیانت عربستان سعودی به آرمان مسلمانان
اموزش رایگان فارکس

خیانت عربستان سعودی به آرمان مسلمانان

خیانت عربستان سعودی به آرمان مسلمانان

پازل های طرح به رسمیت شناختن رژیم اسرائیل از سوی آل سعود در حال تکمیل است. بن سلمان شخصاً و رسماً ماهیت این رژیم را به رسمیت شناخت.

عربستان سعودی سال ها است علیرغم حفظ ظاهر خود علیه رژیم صهیونیستی، رفته رفته آن چهره را نیز کنار گذاشته و ماهیت واقعی خود را به همگان نشان می دهد.

گرچه همان زمان که عربستان سعودی خود را سردمدار حمایت از مردم فلسطین و دشمن رژیم اسرائیل معرفی می کرد، پشت پرده مناسبات این دو رژیم برقرار بود، اما هیچگاه از سوی آل سعود اقدامی علیه اسرائیل و یا گلوله ای به سوی این رژیم شلیک نکرده است!

جنگ شش روزه مصر با مشارکت سوریه و اردن علیه رژیم اسرائیل به شکست ارتش کشورهای عربی انجامید، اما نقش عربستان سعودی در جریان این جنگ چه بود؟

گرچه به ظاهر از کشورهای مصر، سوریه و اردن حمایت می کرد اما هیچگاه رژیم سعودی برای مقابله با رژیم اسرائیل وارد عمل نشد و همواره خود را در حاشیه موضوع فلسطین و سرزمین های اشغالی نگه می داشت.

خیانتی که اعراب به ویژه آل سعود در جنگ مصر با اسرائیل به جمال عبدالناصر کردند باعث شکست آن شد.

اگر سران عربستان سعودی در جنگ شش روزه از کشورهای درگیر جنگ حمایت همه جانبه کرده بود، شکست ننگین سه کشور مسلمان عربی مقابل رژیم اسرائیل رقم نمی خورد، در حالی که عربستان سعودی خود را پدرخوانده اعراب و مسلمانان می داند!

اما همین رژیم یعنی آل سعود، در جنگ عراق علیه ایران بیشترین کمک های مالی را به صدام کرد تا بتواند در این جنگ به پیروزی دست یابد. هنگامی که جنگ علیه ایران آغاز شد، جمهوری اسلامی ایران چه دشمنی ای با کشورهای مسلمان منطقه داشت؟!

اکنون نیز رژیم سعودی، دشمنی با جمهوری اسلامی ایران را ترجیح می دهد و روابط پشت پرده با رژیم اسرائیل را آشکار کرده و دوستی با این رژیم کودک کش و دشمن مسلمانان و جهان اسلام را با دوستی با ایران عوض نمیکند.

بن سلمان ولیعهد سعودی که به آمریکا سفر کرده بود، در مصاحبه با یک نشریه آمریکا بار دیگر از دشمنی های رژیم آل سعود با جمهوری اسلامی ایران سخن گفته و ضمن اهانت های سخیف و بچه گانه به جمهوری اسلامی ایران، ماهیت رژیم صهیونیستی را نیز به رسمیت شناخته است.

بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی گفته است اسرائیلیان حق زندگی صلح‌آمیز در سرزمین خود را دارند!

محمد بن سلمان ترامپ

ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه ای با نشریه آمریکایی آتلانتیک، از حق اسرائیلی‌ها و فلسطینیان برای زندگی در کشورهایشان سخن گفته و ایران را مسئول بی ثباتی و افراطگرایی در منطقه دانسته است.

سخنان بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی، در به رسمیت شناختن رژیم جعلی اسرائیل در حالی مطرح می شود که تاکنون چنین موضعی از سوی هیچ یک از سران کشورهای عربی بیان نشده و بی سابقه است.

سیاستی که آل سعود در قبال اسرائیل در پیش گرفته باعث خواهد شد دیگر سران کشورهای سرسپرده عرب منطقه نیز در تبعیت از بن سلمان موضع مشترکی اتخاذ کنند و اسرائیل را به رسمیت بشناسند.

وی در عین حال گفته است «اما برای تضمین ثبات همگان و داشتن روابط عادی، قرارداد صلح بین فلسطینیان و اسرائیل ضرورت دارد.»

بن سلمان در حالی حمایت عربستان از افراط گرایان را رد می کند که گروه هایی همچون طالبان، القاعده، داعش، جبهه النصره و دیگر گروه های افراطی تروریستی با حمایت های آل سعود طی سالیان گذشته تاکنون رشد یافته اند و اکنون آنها را وارد میدان کرده اند.

همه گروه های تروریستی تکفیری که در کشورهای مسلمان حضور دارند و مشغول جنایت هستند، وامدار تفکر پلید وهابیتی هستند که آل سعود مروج آن است.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی اذعان کرد تمرکز ریاض روی گسترش وهابیت در جهان به درخواست آمریکا و به منظور مقابله با بلوک شرق در دوره جنگ سرد صورت گرفت.

بن سلمان پیش از این در مصاحبه با «واشنگتن پست» در پاسخ به سوال خبرنگار این روزنامه مبنی بر متهم بودن ریاض به حمایت از تروریسم وهابی گفته بود؛ سرمایه گذاری عربستان روی گسترش وهابیت به درخواست همپیمانان در دوره جنگ سرد و با هدف جلوگیری از حضور و نفوذ اتحاد جماهیر شوروی در کشورهای جهان اسلام صورت گرفت.

هر چند اظهارات بن سلمان تغییری در درصد نقش آل سعود در پیدایش افراط گری مذهبی ایجاد نمی کند و مجرم اصلی وضعیت کنونی در غرب آسیا رژیم سعودی است.

بن سلمان سعی کرده است عربستان سعودی را تبرئه کند و مقصر را آمریکا جلوه دهد، در حالی که خود را همپیمان آمریکا معرفی می کند.

ولیعهد سعودی در حالی جمهوری اسلامی ایران را بی ثبات کننده شرایط منطقه غرب آسیا معرفی می کند که رفتارهای این رژیم در سوریه، عراق، یمن و بحرین است که باعث گشته بحران بزرگی در قلب جهان اسلام ایجاد شود.

هم اکنون با وجود تبلیغات منفی که آل سعود و همپیمانان منطقه ای او علیه ایران آغاز کرده اند، باز هم برای مردم مسلمان و مردم جهان آشکار گشته که باعث بروز رفتارهای افراط گرانه و جنایتکارانه در غرب آسیا و اقدامات تروریستی در دیگر کشورهای دنیا از جمله کشورهای اروپایی تفکر وهابیت سعودی است.

مردم عراق، سوریه، بحرین، یمن و اکنون افغانستان سران سعودی را عامل اصلی شرایط بحرانی در کشورهای خود می دانند و هیچگاه ایران را متهم به حمایت از افراط گرایی و تروریسم نمی کنند.

بن سلمان درخواست ارائه اسناد و مدارک برای اثبات نقش اول عربستان در پیدایش و حمایت از تروریست های تکفیری داعش و دیگر گروه های تروریستی می کند، در حالی که سخنان او سند است. ولیعهد عربستان سعودی اعتراف کرده است که گسترش تفکر وهابیت برای تشکیل گروه های تندرو مذهبی با حمایت آمریکا انجام شده است و اکنون وهابیت سعودی در قالب تروریست های تکفیری همچون داعش و دیگر گروه های تروریستی در حال اجرای سناریویی است که آمریکا و اسرائیل آن را نوشته اند.

بن سلمان در پاسخ به این سوال که آیا عربستان سعودی از گروه‌های تندرو حمایت کرده است، گفت که «من می‌خواهم اگر کمترین مدرکی در این مورد دارند، آن را نشان دهند.»

بن سلمان در جای دیگری از مصاحبه بار دیگر از گسترش روابط با اسرائیل سخن می گوید و اینبار پا را فراتر گذاشته و زبان کشورهای عربی منطقه می شود. او در پاسخ به اینکه آیا خصومت با ایران باعث نزدیکی عربستان و اسرائیل خواهد شد، گفت که «اسرائیل نسبت به اندازه سرزمین خود اقتصادی بسیار بزرگ و رو به رشد دارد و البته اگر صلح بین فلسطینیان و اسرائیل برقرار شود، بین اسرائیل و شورای همکاری خلیج فارس زمینه‌های متعددی برای همکاری مشترک وجود خواهد داشت.»
با آمدن بن سلمان که اکنون به واقع همه کاره عربستان سعودی است، از این پس باید در انتظار راه اندازی سفارتخانه های اسرائیل در ریاض و دیگر پایتخت های کشورهای عربی منطقه باشیم.

خیانت عربستان سعودی به آرمان های مسلمانان جهان بدون تقاص نخواهد ماند.

خرید vpn