خانه » پزشکی و سلامت » درمان های خانگی برای کیست مویی یا سینوس پیلونیدال
اموزش رایگان فارکس

درمان های خانگی برای کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

درمان های خانگی برای کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال با طب سنتی یا گیاهی – انواع روش های درمان کیست مویی یا سینوس پیلونیدال – درمان کیست مویی بدون جراحی / روشهای درمان خانگی کیست مویی- ۱۵ درمان خانگی کیست مویی که بسیار موثر است – مجله کسب و کار بازده

کیست مویی نوعی عفونت مزمن پوستی است که در ناحیه کفل رخ می دهد. کیست به عنوان واکنشی به موهای درون روییده یا موهای قرار گرفته در پوست تشکیل می شود. با اینکه علت دقیق این شرایط هنوز مشخص نیست اما متخصصان بر این باورند که به خاطر موهای شلی که به پوست نفوذ کرده اند رخ می دهد. بدن این موها را به عنوان یک ماده خارجی شناسایی می کند و سیستم ایمنی در برابر آن پاسخ می دهد. همین امر به تشکیل کیست در اطراف مو منجر می شود. در این مقاله سعی می کنیم درمان های خانگی برای کیست مویی را با هم مرور کنیم.

 

کمپرس آب گرم

برای خلاص شدن از شر درد شدید، اعمال کمپرس آب گرم بر روی ناحیه مدنظر می تواند مفید باشد. این کمپرس به مایع و چرک جمع شده در داخل کیست اجازه خارج شدن می دهد و همین امر فرآیند درمان را تسریع می کند. با اینحال کمپرس گرم از رشد این کیست ها پیشگیری نخواهد کرد.

– یک پارچه یا حوله تمیز را در آب داغ فرو ببرید و آب اضافی آن را بگیرید

– پارچه را بر روی ناحیه مدنظر بگذارید

– اینکار را سه الی چهار بار در روز تکرار کنید تا چرک داخل کیست خارج شود

 

روغن درخت چای

روغن درخت چای یک درمان خانگی موثر برای مشکلات دردناک است. این روغن خاصیت درمان کنندگی و آنتی باکتریایی، ضد قارچی و ضد التهابی دارد.

– روغن درخت چی را با کمی آب رقیق کنید

– آن را بر روی ناحیه مدنظر اعمال کنید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند

– سپس ناحیه را با آب ولرم بشویید و خشک کنید

– اینکار را دو الی سه بار در روز انجام دهید.

 

سرکه سیب

استفاده از سرکه سیب می تواند درد و التهاب موجود را کاهش دهد. علاوه بر این ، سرکه خاصیت آنتی باکتریایی و ضد عفونی کننده دارد.

– دو الی سه قاشق چایخوری سرکه سیب طبیعی را با یک دوم پیمانه آب گرم ترکیب کنید. پنبه را در آن فرو ببرید و برای یک دقیقه بر روی ناحیه مدنظر بگذارید. اینکار را سه الی چهار بار در روز تکرار کنید

– همچنین می توانید یک قاشق چایخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و بنوشید.

 

نمک اپسوم

نمک اپسوم می تواند درد ناشی از کیست مویی را تسکین ببخشد. این ماده خواص درمانی متعددی دارد و به کاهش کیست و درمان آن کمک می کند.

– یک قاشق غذاخوری نمک اپسوم را به یک الی دو پیمانه آب گرم اضافه کنید. آن را خوب هم بزنید و پنبه ای در آن فرو ببرید. پنبه را برای ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بر روی ناحیه مدنظر اعمال کنید.

– همچنین می توانید حمام گرمی با نمک اپسوم داشته باشید. این نمک را به وان اضافه کنید.

 

روغن کرچک

روغن کرچک خاصیت ضد التهابی قدرتمندی دارد و می تواند به تسکین درد و التهاب ناشی از کیست مویی کمک کند.

– پنبه ای را در روغن کرچک گرم فرو ببرید

– آن را بر روی ناحیه مدنظر اعمال کنید با بانداژ محکم کنید

– اینکار را دو الی سه بار در روز انجام دهید و هر بار از پنبه دیگری استفاده کنید

 

سیر

سیر نیز یکی از درمان های خانگی موثر برای کیس مویی است زیرا خاصیت انتی بیوتیکی و ضد قارچی دارد. این ماده به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند.

– حبه سیر را له کنید و بر روی ناحیه مدنظر بگذارید. آن را بپوشانید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. سپس ناحیه را بشویید.

– شما می توانید حبه سیر له شده را میل نمایید.

اعمال موضعی سیر برای افرادی که پوست حساسی دارند اصلا مفید نیست.

 

آلوئه ورا

برای تحریک درمان و کاهش درد و تورم می توانید از این گیاه استفاده کنید. آلوئه ورا خاصیت ضد التهابی و آنتی باکتریایی دارد و کیست مویی را به سرعت درمان می کند

– ژل آلوئه ورا را از برگ های گیاه استخراج کنید و روی ناحیه مدنظر بگذارید. اجازه دهید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید.

– می توانید پنبه را در ژل تازه آلوئه ورا فرو ببرید و سپس آن را به مدت ۳۰ دقیقه روی ناحیه مدنطر بگذارید. دو ساعت صبر کنید و دوباره اینکار را تکرار نمایید.

 

زردچوبه

زردچوبه یکی از درمان های خانگی موثر برای کیست مویی است. ترکیب کورکومین در آن خاصیت ضد التهابی دارد و درد و التهاب را کاهش می دهد. این ماده مانع از عفونت می شود و آن را درمان می کند.

– یک قاشق غذاخوری از پودر زردچوبه را با کمی آب ترکیب کنید و خمیری بسازید. خمیر را روی کیست بگذارید و اجازه دهید خشک شود.

– ناحیه را با آب ولرم بشویید. اینکار را دو الی سه بار در روز تکرار کنید.

– می توانید شیر ترکیب شده با یک قاشق چایخوری زردچوبه را میل کنید.

 

کیسه چای سیاه

خاصیت صایدی چای سیاه مانع از بدتر شدن این کیست ها می شود و جلوی عفونت را می گیرد. این چای خاصیت ضد التهابی دارد و درد و التهاب را کاهش می دهد.

– کیسه چای سیاه را برای ۵ دقیقه در آب گرم فرو ببرید

– آن را از آب خارج کنید و آب اضافی ش را خارج کنید

– کیسه چای مرطوب را برای ۵ الی ۱۰ دقیقه روی ناحیه مدنظر بگذارید

– اینکار را برای چند روز و چندین بار تکرار کنید.

خرید vpn