دوشنبه , آبان ۵ ۱۳۹۹
خانه » پزشکی و سلامت » بهداشت بانوان » راهکار های سریع برای از بین بردن بوی بد واژن
اموزش رایگان فارکس

راهکار های سریع برای از بین بردن بوی بد واژن

راهکار های سریع برای از بین بردن بوی بد واژن

چگونه سریع از شر بوی واژن خلاص شوم؟

راهکار های سریع برای از بین بردن بوی بد واژن درمان عفونت واژن عفونت جنسی چگونه سریع از شر بوی واژن خلاص شوم درمان خانگی بوی بد واژن علت و درمان بوی بد واژن

اینکه مهبل (واژن) کمی بو بدهد,کاملا طبیعی است. اما اگر احساس میکنید بوی مهبل (واژن) بیش از حد معمول است ,(بوی قوی ای شبیه بوی ماهی یا بوی نامطبوع )،می تواند نشانه ای از عفونت و یا مشکل دیگری باشد. بوی بد واژن ممکن است با سایر علائمی مانند خارش، سوزش، ناراحتی و یا ترشحات واژن همراه باشد. به طور کلی، اگر بوی واژن شما بدون سایر علائم است، ممکن است این بوی غیر طبیعی بدلیل چند عفونت رایج موجود در واژن باشد. شما می توانید از درمان های خانگی برای از بین بردن بو ی بد واژن استفاده کنید. این درمان های خانگی به اندازه ی محصولات حرفه ای و شیمیایی در از بین بردن سریع بوی واژن موثراند.

از دوش واژینال استفاده نکنید

هرگز از Vaginal douche دوش واژینال یا همان اسپری‌های مخصوص ناحیه تناسلی زنان برای پاک کردن مهبل ، استفاده نکنید.

دوش واژینال در واقع باعث می شود باکتری های سالم  مهبل (واژن) از بین برود و اینگونه باعث عفونت رحم تان شود و وضعیتتان بدتر شود.

شما همچنین نباید از اسپری زنانه، که نوع دیگری از دوش واژینال است استفاده کنید.چون مهبل (واژن) را تحریک کرده و یا منجر به واکنش های آلرژیک شود.

به یاد داشته باشید که واژن خود را به طور طبیعی پاک می کند پس با استفاده از این محصولات در فرایند طبیعی بدنتان تداخل ایجاد نکنید.

در زمان حمام کردن مهبلتان را شستشو دهید

ناحیه واژن خود را با استفاده از آب و صابون ملایم و بدون بو، مانند Cetaphil تمیز کنید. همه قسمت های واژن از جمله لب های واژن را خوب بشویید.

از صابون های تند وعطری استفاده نکنید چون پوست ظریف این منطقه را تحریک می کنند.

لباس زیرهای گشاد و پنبه ای بپوشید

اجازه دهید جریان هوا به کشاله ی رانتان برسد، به ویژه زمانی که فعالیت بدنی دارید که باعث عرق کردن و تجمع رطوبت در ناحیه واژن می شود.

همچنین بعد از فعالیت های ورزشی و یا در پایان روز لباس زیر خود عوض کنید. این طوری ناحیه واژن همیشه خشک باقی می ماند.رطوبت می تواند بوی ناخوشایند ایجاد کند.

پس از اجابت مزاج خودتان را با دستمال خشک کنید

حتما خودتان را از جلو به عقب (از مهبل به سمت مقعد) خشک کنید. اگر برعکس این کار را انجام دهید احتمال دارد باکتری ها را از مقعد به سمت واژن بکشید. این باکتری ها باعث بوجود آمدن بو و عفونت می شود.

زمان پریود تامپون یا پد خود را هر چهار تا شش ساعت عوض کنید

با این کار از تجمع بوی بد جلوگیری میکنید  و مانع تحریک واژنتان در طول چرخه قاعدگی می شوید.

بعضی از خانم ها یادشان می رود که تامپون در واژنشان گذاشته اند,که این موضوع خود باعث بوی نامطبوع و مشکلات جدی برای سلامتی شان می شود. وقتی عادت کنید  تامپون خود را به طور منظم تعویض کنید, دیگر این اتفاق نمی افتد.

منبع :rangezendegi.com

خرید vpn