خانه » آخرین اخبار » راهیابی ۹ طرح به مرحله نهایی جایزه ویستا

راهیابی ۹ طرح به مرحله نهایی جایزه ویستا

راهیابی ۹ طرح به مرحله نهایی جایزه ویستا

جایزه هنر معاصر ویستا که به ابتکار گالری ویستا و با محوریت ایده هنری کار خود را از سال گذشته آغاز کرده؛ این روزها دو مرحله داوری را پشت سر گذاشته است.

این جایزه ۳۰ میلیون تومانی در پی اهمیت بخشی به فکر و ایده خلق آثار هنری است و معیارهایی مانند معاصر بودن، اجرایی بودن، ارزش‌های تئوریک زیباشناسانه، چالش بر انگیزی آثار از لحاظ زیبایی‌شناختی و محتوایی را مدنظر دارد.

پریسا پهلوان، حمید سوری، رزیتا شرف جهان، بهرنگ صمدزادگان، نگار تحصیلی و بهنام کامرانی هیئت داوری دومین دوره جایزه ویستا با انتشار متن زیر ۹ ایده راه‌یافته به مرحله نهایی را اعلام کرده است:

دبیرخانه دومین فراخوان جایزه ویستا ضمن سپاس فراوان از هنرمندانی که در این فراخوان شرکت کردند، به اطلاع می‌رساند ۱۹۸ طرح ارسال شد و هیئت داوران با برگزاری چندین نشست طولانی به بررسی و تبادل نظر پرداختند و ۱۶ طرح به مرحله اول راه یافتند. سپس هیئت داوران با هنرمندان دعوت شده جهت گفتگو پیرامون طرح‌هایشان نشستی در طی دو روز برگزار کردند و ۹ طرح جهت نمایش و قضاوت نهایی وسپس انتخاب طرح برگزیده به مرحله دوم راه یافتند. این ۹ طرح و هنرمندانشان به شرح زیر است:

۱٫  راه حل نهایی، آشنا مصطفوی

۲٫  فیلی در تاریکی، مجید تبریزی

۳٫  پیریت، معصومه مهتدی

۴٫   کاف، پیام قلیچی، نازگل نیری، صنم سایه‌افکن و عماد مردانی

۵٫  نام ناپذیر، مرجان مدنی رزاقی

۶٫   نود و دو صفحه، عمادالدین انوشیروانی

۷٫  اتاق مادر، مریم فرشاد

۸٫  سرزمین نابرجا، عقیل مردانی و عماد مردانی

۹٫  هیچ سرزمینی بیگانه نیست، بیگانه تنها انسان است، پیام مفیدی

بنا بر نظر هیئت داوران تمامی طرح‌های ارسالی دومین فراخوان جایزه هنر معاصر ویستا از منظر نو بودن، بکر، تازگی و جذاب بودن در مقایسه با دوره اول تفاوت مشهودی داشتند و این اتفاق امر داوری و قضاوت را پر چالش و بحث‌برانگیز نمود.

مطابق زمان‌بندی اعلام شده از سوی این جایزه ۱۵ تا ۲۵ دی نمایشگـاه منتخبین در گالری ویستا و ۲۱ دی مراسم اهدای جوایز و معرفی طرح برتر خواهد بود.

 

خرید vpn