خانه » آخرین اخبار » سرمایه‌گذاران ارزهای مجازی ۵۵۰ میلیارد دلار ضرر کردند

سرمایه‌گذاران ارزهای مجازی ۵۵۰ میلیارد دلار ضرر کردند

سرمایه‌گذاران ارزهای مجازی ۵۵۰ میلیارد دلار ضرر کردند

تشکیل بزرگ‌ترین صف‌های فروش تاریخ بازار ارزهای مجازی باعث شد تا از روز ۷ ژانویه سال ۲۰۱۸ تاکنون ۵۵۰ میلیارد دلار سرمایه از بازار ارز محو شود.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فورویکی به نقل از راشاتودی، بزرگ‌ترین هجوم فروش ارزهای مجازی در تاریخ معاملات این نوع ارز باعث شد تا ارزش بازار ارزهای مجازی جهان از ۸۳۶ میلیارد دلار به ۲۸۶ میلیارد دلار سقوط کند.

در معاملات دیروز کل ارزش بازار ارزهای مجازی جهان برای نخستین بار از ماه نوامبر گذشته به زیر ۳۰۰ میلیارد دلار رسید. تا آخرین ساعات معاملاتی روز گذشته از آخرین ۵ روز معاملاتی، ارزهای مجازی شاهد سقوط ارزش دورقمی بودند.

بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی شاهد سرکوب از سوی بانک‌های بزرگ بودند به‌گونه‌ای که بانک‌ها و دولت‌های بزرگ درحال اقدام برای محدود کردن امکان خرید این ارزها هستند.

روز سه‌شنبه بانک تسویه‌های بین‌المللی هشدار داد که مقامات مالی و دولتی جهان باید خود را برای مقابله با گسترش شدید ارزهای مجازی آماده کنند.

به دلیل انتشار خبرهای متعدد منفی در باره ارزهای مجازی و سیاست بانک‌ها و دولت‌ها در قبال آن، ارزش این ارزها از اول سال تاکنون ۷۰ درصد سقوط کرده است.

ارزش بازار بیت‌کوین از ۳۲۶ میلیارد دلار در اواسط ماه دسامبر سال گذشته به ۱۰۶ میلیارد دلار در بازار دیروز رسیده است.

طی هفته جاری نیز گروه بانکی لویدز انگلیس شامل بانک‌های لویدز، اسکاتلند، هالی‌فکس و MBNA اعلام کرد که امکان خرید ارزهای مجازی توسط کارت‌های اعتباری این بانک‌ها را مسدود کرده است.

بانک آمریکا، جی‌پی‌مورگان و سی‌تی‌گروپ نیز سیاست مشابهی را در پیش گرفته‌اند. تقریباً تنها کشور هاب اقتصادی که هنوز برنامه‌ای برای مقابله با بیت‌کوین نگرفته است، سنگاپور است.

 

خرید vpn