نیویورک‌تایمز: منهتن در سوگ و دونالد ترامپ مشغول خودنمایی است

۱۱ آبان ۱۳۹۶
آخرین اخبار
1093 بار
بدون نظر

نیویورک‌تایمز: منهتن در سوگ و دونالد ترامپ مشغول خودنمایی است

نیویورک‌تایمز در گزارشی به واکنش نامناسب دونالد ترامپ به حادثه تروریستی منهتن پرداخت.

به گزارش فورویکی پایگاه اینترنتی خبرگزاری نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت: اهالی نیویورک روز چهارشنبه برای قربانیان حمله تروریستی منهتن سوگواری می‌کردند. برخی از آنها ناخودآگاه به یاد حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ افتادند که کشورشان را در غم و اندوه فرو برد و رئیس جمهور وقت که به وظیفه‌اش آگاه بود در غم آنها شریک شد اما «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا به گونه‌ای متفاوت به حمله تروریستی منهتن واکنش نشان داد.

ترامپ روز چهارشنبه در پیامی توییتری به جای همدردی با مردم منهتن از یک برنامه مهاجرتی که در زمان ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش و تحت حمایت سناتور «چاک شومر» به قانون تبدیل شد، انتقاد کرد. در واقع با اینکه ترامپ باید ملتش را به اتحاد دعوت می‌کرد از برنامه‌های مهاجرتی خود که از ورود مهاجران به آمریکا جلوگیری می‌کنند، دفاع کرد.

ترامپ در پاسخ به سوال یک خبرنگار گفت: «سیف الله سایپوف» مظنون حمله تروریستی منهتن که مهاجری ۲۹ ساله از ازبکستان است را به یک زندان نظامی در خلیج گوانتانامو در کوبا می‌فرستد. این تصمیم احمقانه و ناکارآمد است. این مظنون یک یادداشت به جای گذاشته که در آن به گروه تروریستی داعش اشاره شده و مقامات در حال بررسی ارتباط او با این گروه شیطانی هستند.

چاک شومر در واکنش به اظهارات ترامپ و با اشاره به کسر شدن نیم میلیارد دلار از بودجه برنامه‌های مقابله با تروریسم در برنامه بودجه پیشنهادی او به کنایه گفت: «جناب رئیس‌جمهور، روش مدیریت شما اینگونه است؟»

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید پس از وقوع تیراندازی ۱ اکتبر در لاس وگاس که ۵۸ نفر را به کام مرگ کشاند و صدها نفر را زخمی کرد، گفت: «مجادله سیاسی زمان و مکان خودش را دارد، اما اکنون زمان متحد کردن کشور است». با این حال ترامپ از حمله تروریستی منهتن برای تاکید بر لزوم کاهش ورود مهاجران قانونی به کشور استفاده کرد و توجهی به اتحاد مردم یا کشورش نداشت. او قصد دارد مانع ورود مسلمانان به آمریکا شود و در پیام های توییتری‌اش خواستار پایان «سیستم‌های دموکرات لاتاری» شد.

حمله اخیر در نیویورک در روز سه‌شنبه رخ داد. در این حادثه یک مرد سوار بر کامیون، نزدیک به یک مایل (۱٫۶ کیلومتر) در مسیر عبور دوچرخه در منطقه منهتن نیویورک رانندگی کرد که به کشته شدن ۸ نفر منجر شد.

انتهای پیام/

 

واکنش تامل برانگیز ترامپ به حمله تروریستی نیویورک

آدرس آرشیو متن فوق در بخش : آخرین اخبار

برچسب ها