خانه » آخرین اخبار » ورود ۲ فروند هواپیمای ATR به ناوگان ایران‌ایر

ورود ۲ فروند هواپیمای ATR به ناوگان ایران‌ایر

ورود ۲ فروند هواپیمای ATR به ناوگان ایران‌ایر

۲ فروند هواپیمای ATR از سری قرارداد ۲۰ فروندی شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با کمپانی ATR صبح فردا وارد کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فورویکی ، روز شنبه ۹ دی ۹۶ دو فروند هواپیمای ATR از کمپانی سازنده پرواز کرده و وارد فرودگاه مهرآباد تهران می‌شود که رسماً به ناوگان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بپیوندد.

بنابر این گزارش، پیش از این ۹ فروند هواپیما از محل قراردادهای ایران‌ایر با کمپانی‌های سازنده ایرباس و ATR شامل ۶ فروند هواپیمای ATR و ۳ فروند هواپیمای ایرباس وارد ناوگان ایران‌ایر شده بود.

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرار است ۲۰ فروند ATR، ۸۰ فروند بوئینگ و ۱۰۰ فروند ایرباس از ۳ کمپانی سازنده خریداری کند.

تاکنون به دلیل عدم جذب فاینانسر، این خریدها به صورت نقدی و از محل مصوبه ۳۳۰ میلیون دلاری هما از صندوق توسعه ملی انجام شده است.

به‌تازگی مدیرعامل ایران‌ایر به خبرنگار فارس گفت که برای خرید هواپیما، کمپانی‌های سازنده ایرباس و بوئینگ طبق بندی از قرارداد متقبل شده‌اند، فاینانس تعدادی از هواپیماها را بپذیرند.

بنا به گفته فرزانه شرفبافی این مصوبه ۳۳۰ میلیون دلاری هما در واقع فعلاً بابت خرید این هواپیماها پرداخت شده است تا در آینده به‌عنوان پیش‌پرداخت خرید هواپیماها به کمپانی‌های سازنده مدنظر قرار گیرد.

 

خرید vpn