خانه » آخرین اخبار » وزیر خارجه امارات و رئیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد

وزیر خارجه امارات و رئیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد

وزیر خارجه امارات و رئیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد

در عشق‌آباد، «شیخ‌عبدالله بن ‌زاید» وزیر خارجه امارات متحده عربی که در رأس یک هیأت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی به منظور حضور در دومین اجلاس کمیته مشترک همکاری‌های اقتصادی بین «ابوظبی» و «عشق آباد» به ترکمنستان  سفر کرده‌ است با رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

وی در ملاقات با «قربانقلی  بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان بر عزم جدی ابوظبی جهت گسترش روابط و همکاری با عشق‌آباد تأکید کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان و وزیر خارجه امارات ضمن اظهار خرسندی از همکاری‌های ۲ کشور، طیف وسیعی از مسائل در ارتباط با چگونگی فعال سازی هر چه بیشتر تعاملات بین عشق‌آباد و ابوظبی و نیز دورنمای مناسبت بین ۲ کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

بردی‌محمداف و وزیر خارجه امارات همکاری در بخش نفت و گاز، حمل و نقل، صنعت، راه سازی، گردشگری، علمی و فرهنگی را از مهمترین بخش‌های آینده دار در تعاملات بین ۲ کشور عنوان کردند.

وزیر خارجه امارات در این زمینه همچنین بر آمادگی ابوظبی جهت مشارکت و سرمایه گذاری در طرح‌های زیربنایی در خاک ترکمنستان  تأکید کرد.

در این دیدار «سعید المسروی» وزیر انرژی، «عبدالله بن محمد بلخیف النعیمی» وزیر توسعه و «محمد سیف آل سووییدی» مدیر کل صندوق توسعه ابوظبی نیز حضور داشتند.

روز گذشته پس از ۵ سال توقف دومین اجلاس کمیته مشترک همکاری‌های اقتصادی بین ترکمنستان و امارات در عشق‌آباد با حضور مقامات عالی رتبه ۲ کشور از جمله وزرای خارجه و سایر وزارتخانه و نهادهای کلیدی برگزار شد.

 

خرید vpn