خانه » آخرین اخبار » کرسی تلاوت قرآن کریم در محل حرم احمدابن اسحاق (ع) شهرستان سرپل ذهاب

کرسی تلاوت قرآن کریم در محل حرم احمدابن اسحاق (ع) شهرستان سرپل ذهاب

کرسی تلاوت قرآن کریم در محل حرم احمدابن اسحاق (ع) شهرستان سرپل ذهاب

برگزاری کرسی تلاوت قرآن کریم در محل حرم احمدابن اسحاق (ع)

به گزارش فورویکی ؛در این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اسحاق منصوری با بیان اهمیت تلاوت قرآن کریم در زندگی شخصی و اجتماعی انسان گفت: برای انسان مومن و با ایمان چه چیزی می تواند زیباتر از سخن گفتن با خداوند باشد و چه واسطه ای و هم کلامی بهتر، که آن قرائت قرآن است.
خداوند حکیم در این مورد می فرماید: ای مردم، از سوی پروردگارتان موعظه و اندرزی برای شما آمد، کلامی و قرآنی که مایه شفای بیماری دل ها و روان ها است و چیزی که مایه هدایت و راهنمایی است و رحمت برای مومنان است.
منصوری با بیان نقش قرآن در لطافت روحی و سلامت اخلاقی افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) فرموده اند: قلوب شما همانند آهن، زنگار می گیرد. پرسیدند جلا دهنده آن چیست؟ فرمود: تلاوت قرآن.
وی خاطر نشان ساخت: نقش برجسته دیگر قرآن برای جامعه بشری، این است که ظرفیت جهان شمولی دارد و پیام های آن برای تمام مصلحان  جهان و حافظان حقوق بشر، قابل اعتنا و کاربردی است. تکیه بر نقاط مشترک پیروان ادیان آسمانی و پایبندی به اصول انسانی (مانند عدالدت گستری، امانت داری و…)، تلاش برای ریشه کنی هرگونه ناهنجاری، ناپاکی و اختلاف و مخالفت با حق و درستی و… همگی شاخص هایی است که ظرفیت جهان شمولی قرآن را به نمایش گذاشته است.
خرید vpn