خانه » سرگرمی » اسرار خانه داری » در چه نقاطی باید از سرکه استفاده نکنیم

در چه نقاطی باید از سرکه استفاده نکنیم

 نقاط ممنوعه استفاده از سرکه

در چه نقاطی باید از سرکه استفاده نکنیم

موضوع: شستشو با سرکه, استفاده نکردن از سرکه, راهنمای تمیزکاری با سرکه, شیوه تمیزکاری, کاربرد سرکه در تمیزکاری, کاربرد سرکه, تمیز کردن لکه تخم مرغ, مواد خطرناک برای پارکت, تمیز کردن اتو, نحوه پاک کردن انواع لکه ها, تمیز کردن لکه ها

سرکه یکی از محبوب‌ترین مواد غذایی مورد استفاده همه خانم‌ها می‌باشد. سرکه یک لکه بر خیلی پرکاربرد است. به علاوه سرکه طبیعی و نسبتا ارزان است. البته می‌دانید که سرکه خاصیت اسیدی هم دارد و به همین دلیل بعضی جاها نمی توانید از آن استفاده کنید.

۱- گرانیت و سنگ مرمر

قبل از هر چیز بایدها و نبایدهای شستشوی سطوح را می دانید؟ اسید موجود در سرکه می‌تواند موجب سیاه شدن سنگ های طبیعی شود. برای تمیز کردن سنگ های طبیعی می‌توانید از مایع ظرفشویی و آب گرم استفاده کنید.

راهنمای تمیزکاری با سرکه, شیوه تمیزکاری

اسید موجود در سرکه می‌تواند موجب سیاه شدن سنگ های طبیعی شود

 

۲- لکه تخم مرغ روی لباس یا زمین

اگر کمی از صبحانه لذیذتان روی لباس یا روی میز ریخته، برای پاک کردن این یک قلم اصلا به سرکه فکر نکنید. سرکه پاک کردن لکه تخم مرغ را مشکل تر می‌کند. شما می توانید با مرکبات بهترین شوینده را درست کنید! و البته بی خطر.

سرکه پاک کردن لکه تخم مرغ را مشکل تر می کند

سرکه پاک کردن لکه تخم مرغ را مشکل تر می کند

در باره تمیز کاری حتما بخوانید: آموزش راه هایی برای جداکردن چسب دو طرفه از روی دیوار

 

۳- اتو

شما می دانید چطور می توانید وسایل استیل را برق بیندازید. سرکه می‌تواند به قطعات داخلی اتو صدمه بزند. بنابراین برای تمیز کردن جرم اتو بخار از سرکه استفاده نکنید. بهترین راه محافظت از اتو بخار این است که پس از هر بار مصرف آب اضافی آن را تخلیه کنید و برای تمیز کردن از دستورالعمل سازنده اتو کمک بگیرید.

سرکه می‌تواند به قطعات داخلی اتو صدمه بزند

سرکه می‌تواند به قطعات داخلی اتو صدمه بزند

 

۴- پارکت های طبیعی

یکی از رازهای خانه‌داری برای داشتن خانه ای تمیز این است که بدانیم چطور از مواد شوینده بهره ببریم. درباره این موضوع که آیا می‌توان از سرکه برای تمیز کردن پارکت استفاده کرد یا نه هنوز هم اختلاف وجود دارد. ولی نکته قابل توجه این است که اکثر افراد صاحب نظر در این حوزه این موضوع را توصیه نمی کنند. به نظر بهتر است برای این کار از تمیزکننده های مخصوص پارکت استفاده کنید. ولی اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید از سرکه روی پارکت استفاده کنید حتما آنرا با آب رقیق کنید و ابتدا روی قسمتی از زمین که زیاد جلوی دید نیست امتحان کنید.

برای این کار از تمیزکننده های مخصوص پارکت استفاده کنید

برای این کار از تمیزکننده های مخصوص پارکت استفاده کنید

 

۵- لکه های سر سخت

بعضی از لکه‌ها را نمی‌توان با پاک کننده های اسیدی مثل سرکه تمیز کرد. از جمله لکه جوهر، بستنی و خون را نمی توان با سرکه تمیز کرد.

 

خرید vpn