خانه » آخرین اخبار » تاکید سران اروپا و چین بر تعهد کامل بر توافق پاریس

تاکید سران اروپا و چین بر تعهد کامل بر توافق پاریس

تاکید سران اروپا و چین بر تعهد کامل بر توافق پاریس

تاکید سران اروپا و چین بر تعهد کامل بر توافق پاریس

 سران اتحادیه اروپا و چین در نوزدهمین اجلاس دوجانبه، بر تعهد کامل خود به توافق پاریس تاکید کردند.

به گزارش فورویکی به نقل از  پایگاه خبری شورای اروپا، نوزدهمین اجلاس دوجانبه اتحادیه اروپا و چین روزهای پنجشنبه و جمعه در بروکسل برگزار شد. موضوع هایی از قبیل حقوق بشر، کره شمالی و مهاجرت از جمله مباحث مطرح شده در این اجلاس بود.
دونالد توسک رئیس شورای اروپا در کنفرانس خبری پایان اجلاس گفت: مذاکرات مفید و سازنده ای برگزار شد که تاکیدی بر اهمیت و ادامه روابط دو جانبه قائل است.
وی افزود: چین و اتحادیه اروپا شریکان راهبردی هستند؛ همکاری ما گسترده است و در زمینه هایی مانند تجارت و سرمایه گذاری، تغییرات آب و هوایی، بحران مهاجرت و کره شمالی و مشارکت امنیتی در آفریقا رو به گسترش است.
توسک گفت: ما منافع مشترک زیادی بخصوص در زمینه تقویت نظام بین المللی داریم و به عنوان مثال، احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین از سال ۲۰۱۵ موضع مشترک ما بوده است.
رییس شورای اروپا درباره موضوع تغییرات آب و هوایی و توافق پاریس گفت: ما امروز همکاری با چین در زمینه تغییرات آب و هوایی را افزایش می دهیم که معنایش این است که امروز چین و اروپا برای نسل های آینده و برای کل کره زمین همبستگی و مسئولیت نشان می دهند.
وی افزود: اطمینان داریم که تصمیم روز گذشته آمریکا برای خروج از توافق پاریس یک اشتباه بزرگ و بزرگتر از تایید نکردن پروتکل کیوتو است. مبارزه با تغییرات آب و هوایی و تمام تحقیقات و نوآوری های فناورانه مربوط به آن، بدون آمریکا ادامه خواهد یافت.
این اظهارات در حالی است که تصمیم پنجشنبه شب ترامپ برای خارج کردن آمریکا از توافق آب و هوایی پاریس با واکنش منفی بسیاری از رهبران جهان رو به رو شد. میگوئل آریاس کانتیه کمیسر آب و هوای اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفت که از خارج شدن آمریکا از این توافقی که برای مبارزه با گرم شدن جهانی به امضای بیش از ۱۹۰ کشور رسیده بسیار متاسف است.
خرید vpn