اموزش باز کردن فایل زیپ در گوشی اندروید

اموزش باز کردن فایل زیپ در گوشی اندروید

آموزش باز کردن فایل زیپ (ZIP) در گوشی ، ترفند استخراج و باز کردن فایل زیپ در گوشی

در این اموزش به اموزش باز کردن فایل زیپ در گوشی اندروید  میپردازیم با فورویکی همراه باشید

فایل های زیپ یکی از فایل های متداول برای اشتراک گذاری اسناد و مدارک و یا حتی فایل های خیلی ساده در قالب یک فایل می باشد که چندین سال است از این فایل ها استفاده می شود. با این وجود از گذشته تا به امروز متاسفانه برنامه به خصوصی بصورت پیش فرض نصب نشده است که بتواند فایل های زیپ و Rar را هم باز و هم استخراج کند. با این وجود اگر با این نوع فایل ها سر و کار دارید، باید برنامه های جانبی در این زمینه را دانلود و نصب کنید که در ادمه این گزارش از فورویکی آموزش داده شده است. همراه ما باشید.

فایل زیپ در گوشی

فایل زیپ چیست؟

اگر شما چندین فایل متعدد دارید و میخواهید همگی آنها را در قالب یک فایل ذخیره کنید، می توانید آنها را در قالب یک فایل زیپ (ZIP) ذخیره نمائید. اما فایل زیپ چه تفاوتی با یک پوشه عادی دارد؟ فایل زیپ قابلیت ارسال در برنامه شبکه های اجتماعی دارد و همچنین امنیت بالایی نسبت به یک پوشه عادی دارد چرا که پوشه را هر کاربری می تواند باز کند و اما فایل های زیپ را شما می توانید رمزگذاری کنید تا دست شخص و اشخاصی به آن نرسد. با این وجود اگر یک پوشه دارید و میخواهید برای دوستتان در سوشیال مدیا و.. ارسال کنید، حتما باید زیپ کنید تا امکان ارسال برای آن فراهم شود.

چگونه فایل زیپ را باز کنیم؟

برای باز کردن فایل زیپ شما نیاز به ابزار دارید که در گوشی های اندرویدی File managerها می توانند از پس این چالش بر بیایند. از این رو این برنامه ها صرف می توانند فایل زیپ را باز کنند اما قادر به باز کردن فایل های RAR نیستند و در این زمینه شما نیاز به برنامه های جانبی دارید. با این وجود در ادامه این گزارش شما را با نحوه باز کردن فایل های زیپ آشنا خواهیم کرد و قبل از اینکه شروع به مطالعه ادامه این گزارش کنید، ابتدا فایل زیپ مدنظر خود را دانلود کنید.

1- WinZip

برنامه WinZip یکی از برنامه های معروف و البته بسیار کاربردی برای باز کردن فایل های زیپ می باشد که از فرمت های Zip و Zipx پشتیبانی می کند که هم برای اندروید و هم برای نسخه ویندوز عرضه شده است. یکی از کاربردهای این برنامه این است که شما می توانید با استفاده از آن اقدام به فشرده سازی و رمزگذاری فایل زیپ مدنظر خود کنید. همچنین لازم به ذکر است که این برنامه رایگان می باشد و نیاز به هزینه جانبی ندارد.

2- ZArchiver

برنامه ZArchiver یکی دیگرا از برنامه های عالی برای باز کردن فایل های زیپ در سیستم عامل اندروید می باشد که از این گونه فایل های فشرده شده پشتیبانی می کند. از مهم ترین فرمت هایی که این برنامه پشتیبانی می کند می توان به فرمت هایی از قبیل 7zip، RAR، RAR5، BZIP2، GZIP، XZ ISO و TAR اشاره کرد.

ZArchiver به شما این امکان را میدهد تا بدون استخراج محتویات فایل زیپ اقدام به مشاهده محتویات آن کنید و در صورت تمایل اقدام به استخراج کردن آنها نمایید. فرایند استخراج فایل زیپ در این برنامه بدین گونه است که شما ابتدا این برنامه را باید دانلود و نصب کنید و سپس فایل زیپ خود را انتخاب کنید و سپس از بخش Extract here یا Extract to اقدام به استخراج فایل فشرده کنید.

3- RAR

یکی از معروف ترین ابزارهایی که در این زمینه وجود دارند و در اکثر گوشی های اندرویدی نیز توسط کاربران زیادی نصب شده است، برنامه RAR می باشد که واقعا در این زمینه بی نظیر عمل می کند. این برنامه مدیریت همه کاره می باشد که توسط توسعه دهندگان برنامه ویندوزی WinRAR توسعه داده شده است و کاربران گوشی های اندرویدی از آن می توانند استفاده کنند. این برنامه از فرمت های مختلفی مانند RAR، Zip، 7Z و… پشتیبانی می کند.

توجه داشته باشید که استفاده از این برنامه به نسبت آسان و البته سریع می باشد.

4- ALZip

برنامه ALZip صرفا از فرمت های معروف و شناخته شده مانند زیپ و RAR بیشتر پشتیبانی می کند که با نصب این برنامه صرفا می توانید از تعداد کمی از فرمت ها استفاده کنید.با این وجود اگر تنها با این دو فرمت بیشتر کار می کنید و حافظه گوشی شما در آستانه پر شدن می باشد، می توانید از این برنامه کم حجم تر استفاده کنید. توجه داشته باشید که کار کردن با برنامه ALZip اسان است.

باز نشر از ترفندستان

 

 دیدگاه خود را بگذارید