شام آخر هانیه توسلی و کتایون ریاحی + عکس

شام آخر هانیه توسلی و کتایون ریاحی + عکس

 

 

هانیه توسلی بازیگر سینما و تلویزیون که فعالیت سینمایی اش را با بازی در فیلم شام آخر آغاز کرد عکسی از آن دوران در کنار هم بازی خود کتایون ریاحی که مربوط به 14 سال پیش است را در صفحه شخصی خود منتشر کرد:

هانیه توسلی فارغ التحصیل ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد اسلامی است وی فعالیت در تلویزیون را با مجموعه تلویزیونی غریبه و فعالیت سینمایی خود را با بازی در فیلم شام آخر آغاز کرد.در تنها بازی تلویزیونی اش غریبه موفق ظاهر شد و بلافاصله از او برای بازی در فیلم شام آخر دعوت به عمل آمد و با نقش آفرینی زیبای خود توانست قابلیت خود را نشان دهد.او تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی در شبهای روشن از هفتمین جشن خانه سینما دریافت کرد.
فیلم سینمایی ناهید آخرین کاری است که هانیه توسلی در آن نقش آفرینی کرده است که این فیلم در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر اکران شد.

هانیه توسلی

کتایون ریاحی نیز با نویسندگی برای کودکان آغاز و با فیلم «خبرچین» به سینما آمد. اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم «پاییزان» انتخاب شد. در آن زمان در سینما چندان موفق نبود اما با بازی در مجموعه «پدرسالار» توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه های «روزهای زندگی» و بویژه زنجیره تلویزیونی «پس از باران» از او چهره محبوبی ساخت. ریاحی موفق شد در مجموعه های «پس از باران» و «شب دهم» بازی بسیار زیبایی ارائه دهد. او پس از پنج سال دوری از سینما با بازی در «شام آخر» مهم ترین و زیباترین بازی دوران زندگی خود را به معرض نمایش گذاشت و برای بازی در همین فیلم نامزد جایزه بهترین بازی نقش اول زن از بیستمین جشنواره فیلم فجر شد.وی همچنین با بازی در نقش زلیخا در سریال یوسف پیامبر(ع) از محبوبیت ویژه ای برخوردار شد.

 

عکسهایی از پوریا رحیمیان پسر کتایون ریاحی

کتایون ریاحی

 جستجو در گوگل

 دیدگاه خود را بگذارید